Zaangażowanie kandydatów w przygotowanie CV…

Na portalu wiedzy nf.pl ukazał się artykuł opisujący badania serwisu Praca.pl, który głosi, że 80% kandydatów nie dopasowuje swoich aplikacji do danej oferty pracy…

Warto przeczytać :)

Okazuje się, że kandydaci nie sprawiają sobie trudu w celu dopasowania swojego CV do danego stanowiska – a jakie mogą być tego przyczyny? Pewnie jedną z nich, poza oczywistą niechęcią do dodatkowego wysiłku i mechanicznego wysyłania swoich aplikacji bez wiary w sukces, jest fakt, że zwykle aplikujemy na podobne stanowiska – stąd też nasza aplikacja będzie w miarę uniwersalna. Właśnie – w miarę… nawet jeśli konkretna grupa stanowisk leży w kręgu zainteresowań danego kandydata, to warto aby poświęcił chwilę na to żeby uwypuklić w CV to co faktycznie przyciągnie uwagę rekrutera.

A z drugiej strony myślę, że i rekruterzy nie są bez winy…ile razy prosi się o przesłanie LM, którego później nikt nie czyta – kiedy słyszę takie historię od moich znajomych włos jeży mi się na głowie. Dla mnie przede wszystkim uczciwość – jeśli oczekuję listu motywacyjnego, to zakładam, że będę go czytać i wtedy oczekuję, że kandydat przyłoży się do jego przygotowania. Mam wrażenie, że to taki zaklęty krąg – wymagamy, ale nie czytamy… kandydat wie, że nikt nie czyta = nie przykłada się… a trafi akurat na firmę, w której ktoś zajrzy do LM i przepada…czasem w bezkresie tych, którzy tak jak i on wysłali sztampę (o zgrozo – często nie zmieniając nazwy firmy/stanowiska z poprzedniej, do której aplikowali)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s