Magazyn Employer Branding – otworzyłam, przeczytałam i …zachwyciłam się

Tak jak obiecałam, wracam z komentarzem na świeżo po lekturze pierwszego numeru Magazynu Employer Branding. Wracam pełna podziwu dla wykonanej pracy, dla jakości przygotowanego materiału i dużej wartości merytorycznej. Jako, że na naszym rynku nie możemy (a raczej do tej pory nie mogliśmy) liczyć na dostęp do magazynów z obszaru EB – ten przygotowany przez MJCC doskonale wpisał się w tą lukę i zrobił to na najwyższym poziomie. Magazyn charakteryzuje się tym, że przekazuje bardzo namacalne rozwiązania, pomysły, inspiracje. Nie jest kolejnym z HRowych magazynów o wszystkim i o niczym, które przeglądamy i po ich lekturze nie dzieje się w naszej głowie dosłownie nic. 
Tu pojawiają się bardzo wartościowe teksty w sekcji ‚Poradnik’ – zwłaszcza w zakresie benchmarkingu, który w mojej opinii w wielu firmach wciąż jest mało udolnie stosowany i przeczytanie kilku wskazówek na pewno części HRowców wskaże odpowiednią drogę:) Poza tym ciekawe spostrzeżenia o budowaniu grupy ambasadorów marki na uczelniach – temat coraz częściej pojawiający się w głowach działów HR, ale wciąż mało wykorzystywany. Ponadto genialne case study – nastawione na podzielenie się dobrymi praktykami, a nie jedynie na marketing działań firmy. I coś co również mocno do mnie przemawia – mówienie o dziejących się w branży wydarzeniach w sposób nieco inny. Inny, bo okraszony rzetelnym komentarzem. Cennym tym bardziej, że w sekcji ‚wiadomości’ jest mowa o przyznawanych wyróżnieniach i nagrodach dla pracodawców. Jak dla mnie jest to temat dosyć śliski, gdyż sposób przyznawania większości tych laurów budzi wiele kontrowersji i tu po raz pierwszy mogę przeczytać, że ktoś pokusił się o refleksję pod tytułem: „Na ile ufać rankingom…’ Szczerze się z tego cieszę i liczę na kolejne komentarze do dziejącej się rzeczywistości.
Podsumowując – jeśli nie czytaliście, to warto przynajmniej przejrzeć i zagłębić się w tematy, które będą Wam bliskie, a na pewno takie się znajdą. http://www.employerbranding.pl/p/magazyn-eb.html

2 uwagi do wpisu “Magazyn Employer Branding – otworzyłam, przeczytałam i …zachwyciłam się

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s