Ogłoszeniowe hity tego tygodnia

Po zeszłotygodniowej Grze o Bro i w tym tygodniu pojawiło się kilka ciekawych kąsków rekrutacyjno-wizerunkowych. Fakt ten niezmiernie cieszy, gdyż pokazuje, że powszechnym staje się myślenie o procesie rekrutacji i selekcji, jak o czymś w co warto zaangażować więcej kreatywności i jak o czymś w co warto inwestować.

Co takiego się pojawiło? Ergo Hestia z rekrutacją na Eksperta od gamyfikacji i nowych mediów   http://www.pracuj.pl/praca/ekspert-od-gamyfikacji-i-nowych-mediow-sopot,oferta,3062071, który w konsekwencji okazuje się Specem od Grywalizacji. Samo ogłoszenie już zaciekawia, a zamienienie przycisku ‚aplikuj’ na ‚udowodnij co wiesz o internetach’ budzi spory entuzjazm :) Dalej przechodzimy na stronę http://specodgrywalizacji.pl/ i widzimy zaproszenie do udowodnienia co potrafimy w danym obszarze.

Rekrutacja w formule wypełnienia testu i możliwości sprawdzenia swojej wiedzy w danym obszarze, dodatkowo zrobiona w postaci bardzo ciekawej i profesjonalnej grafiki, powoduje zainteresowanie daną ofertą. Kiedy odpowiemy na 5 pytań, które przed nami stoją i pójdzie nam niezbyt dobrze – pojawia się opcja udostępnienia informacji o rekrutacji naszym znajomym na Facebooku, kiedy jednak osiągniemy dobry wynik, pojawia się także przycisk ‚ zobacz ogłoszenie i wyślij CV’. 
Pomysł na całość bardzo ciekawy, dopracowany i godny uwagi.
Drugą rzeczą, która zwróciła moją uwagę w tym tygodniu jest rekrutacja na stażystę przygotowana przez Agencję Reklamową San Markos. Ogłoszenie pojawiło się na ich profilu na Facebook. Jego treść wygląda tak: Szukamy kogoś, kto wyrósł już z Painta i sięga wyżej. Nie grzesz więc skromnością i pokuś się o wysłanie CV oraz przykładu prac. Stażystą w ten sposób zostać możesz. praca@sanmarkos.pl i uatrakcyjnia je grafika, którą zamieściłam. To przykład na to, że nie potrzeba dużych nakładów finansowych, aby zaciekawić i zachęcić do aplikowania. Jak dla mnie świetny pomysł i jestem bardzo ciekawa odzewu na ten post. Ilość komentarzy pozostawionych pod postem i ilość udostępnień nie jest oszałamiająca, ale miejmy nadzieję, że ilość wysłanych maili jest większa i jest wśród nich poszukiwany kandydat. W końcu nie o sztukę dla sztuki chodzi, a o dobór skutecznej drogi do celu.
Dziś czwartek – może do końca tygodnia pojawi się jeszcze coś ciekawego w ogłoszeniach…
 

3 uwagi do wpisu “Ogłoszeniowe hity tego tygodnia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s