Kurs na HR – spotkania branżowe, tam, gdzie dotąd brakowało HRowych inicjatyw

Co myślicie o konferencjach branżowych kierowanych do lokalnych społeczności? Moim zdaniem są świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza tam, gdzie potrzeby są duże, a mimo tego nie ma na nie zbyt wielu odpowiedzi.

Podobnie jest z HRem – w Warszawie konferencji dla naszej branży mamy mnóstwo, w innych częściach kraju bywa różnie. Dlatego kiedy Grupa Progres stworzyła Kurs na HR – cykl spotkań branżowych organizowanych w różnych częściach Polski, wiedziałam, że nie może mnie tam zabraknąć :)Ważne jest dla mnie to, aby nasza branża rozwijała się, szła do przodu i czerpała pełnymi garściami z możliwości, które są na rynku. Skuteczny HRowiec powinien być na bieżąco, dlatego też każda wartościowa inicjatywa, która to umożliwia jest niezwykle cenna.
Pierwszy Kurs na HR został obrany na Mielec, gdzie rozmawialiśmy z uczestnikami o aktualnych wyzwaniach dla HRu i biznesu oraz o specyfice lokalnego rynku, aby wspierać firmy w poszukiwaniu adekwatnych rozwiązań. Mówiliśmy o wyzwaniach związanych z rekrutowaniem i utrzymywaniem pracowników w firmie, a także o możliwościach związanych z zatrudnianiem cudzoziemców. Poza tym dzieliliśmy się także swoimi doświadczeniami w zakresie budowania zaangażowania pracowników i ich efektywności. Mam poczucie, że te spotkanie było dobrym początkiem Kursu na HR i czekam na kolejne spotkania…najbliższe w czerwcu w Sopocie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s