I Ty możesz zostać bohaterem HR w swojej firmie!

189HH_2

Robić rzeczy, może niekoniecznie wielkie, ale ważne. Zmieniać firmową rzeczywistość, pokazywać pracownikom nowe możliwości i przynosić nowe możliwości dla biznesu. Taki powinien być sens pracy HRowca.

Praca HRowca powinna przynosić realną wartość dodaną, która nie będzie odtwórczym powielaniem schematów sprzed lat. I nie mam tutaj na myśli innowacyjności na siłę, myślę o racjonalnych działaniach, które będą dopasowane do potrzeb firmy i które pozwalają jej na wszechstronny rozwój.

Uwielbiam HRowców odważnych, takich, którym się chce działać. Uwielbiam takich, którzy nie siedzą biernie, a obserwują, szukają, analizują, dopasowują, wymyślają, wdrażają i mierzą. Uwielbiam takich, którzy działają, nie narzekając na za niskie budżety, na nieinspirujące środowisko pracy i miliony kłód pod nogami.

I wiecie co, mam wrażenie, że takich HRowców jest coraz więcej. Kiedy pierwszy raz byłam częścią jury konkursu Bohaterowie HR, mieliśmy kilka zgłoszeń, później ich ilość wzrastała, a działania podejmowane przez zgłoszone osoby były coraz ciekawsze. Czekam jak na szpilkach na tegoroczne zgłoszenia, bo jestem pewna, że będą nietuzinkowe. Cieszę się, że nasz HRowy świat jest pełen prawdziwych pasjonatów, którym zdecydowanie chce się działać, którzy nie są bierni, a swoim entuzjazmem potrafią zarazić innych.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że każdy z nas może taki być. Każdy może zostać Bohaterem HR w swojej firmie :) Dlatego mam prośbę, bądźcie Bohaterami, nie bądźcie cieniem HRowca, tylko prawdziwym HRowym wojownikiem, który porwie za sobą firmę i rozbudzi w niej chęć do działania. Moim zdaniem nie ma rzeczy niemożliwych, czasami trzeba tylko dłużej poszukać dróg dotarcia do tego, aby wdrożyć jakiś projekt, zmienić postrzeganie firmy, czy opracować strategię personalną. Nie wolno się poddawać, to podstawa do tego, aby nie przeistoczyć się z Bohatera w biernego pracownika działu personalnego.

Jeśli już należycie do grona osób, które są aktywne, dzielcie się swoimi historiami, inspirujcie innych i wspólnie twórzmy najlepsze HRowe praktyki :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s