Jak zmienia się podejście do benefitów w trakcie pracy zdalnej?

Zdjęcie autorstwa Trang Doan z Pexels

Jak funkcjonują benefity w Waszych firmach w trakcie pracy zdalnej? Czekacie na powrót czasów, w których biurowe dodatki i atrakcje będą mogły znów działać, czy zmodyfikowaliście podejście do benefitów i działacie inaczej w nowej rzeczywistości?

Część firm zdecydowała się na przygotowanie się do przejścia na pracę zdalną jako na rozwiązanie stałe, które będzie obowiązujące także kiedy problem pandemii zostanie zażegnany. W ich przypadku zmodyfikowanie podejścia do benefitów jest koniecznością, dla innych z kolei jest to opcja do rozważenia. Możliwością, która daje większą elastyczność w dostępie do oferowanych dodatków. Obserwując zmianę podejścia do benefitów w wielu firmach, dostrzegam dodatkową korzyść tej sytuacji dla pracowników, którzy pracowali w terenie lub w mniejszych oddziałach i którzy nierzadko byli pomijani w obszarze benefitów z uwagi na trudność w zaproponowaniu im porównywalnych warunków.

Teraz niezależnie od tego, czy mówmy o pracy zdalnej, czy o rozproszonej strukturze, mamy dużo więcej możliwości oferowania benefitów. O tym, na co warto postawić, napisałam dla Was o tu -> w kolejnej odsłonie Medicover Zdrowa Firma .

A jeśli chcecie doczytać jak krok po kroku podejść do zarządzania benefitami i na co zwrócić uwagę przypominam Wam ten tekst: Przytłaczają Cię benefity? Ogarnij to!

Całościowo da Wam to dobry początek do budowania kafeteryjnego systemu benefitów.

2 uwagi do wpisu “Jak zmienia się podejście do benefitów w trakcie pracy zdalnej?

  1. Bardzo dobrym rozwiązaniem są platformy, które scalają nam benefity w jedno, a dodatkowo jeśli wachlarz już mamy ułożony, to spora część pracy za nami. Marzy mi się jeszcze żeby było więcej opcji dla małych firm ale i to przyjdzie:)

    Polubienie

  2. Dzięki za te krok po kroku, mam wrażenie, że często zapominamy o dopasowaniu benefitów do potrzeb naszych pracowników. Personę wykorzystujemy dla EB zewnętrznego, ale o personie w podejściu naszych pracowników już nie pamiętamy

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s