Atlas strategiczny. Inspiracje dla menedżera – czym może zaskoczyć nas kolejna książka o strategii?

Obraz StartupStockPhotos z Pixabay

Ostatnio za pośrednictwem biblio.ebookpoint.pl trafiła w moje ręce pozycja ‘Atlas strategiczny. Inspiracje dla menedżera’. Książek o strategii jest dużo, więc w zasadzie czym mogła się wyróżnić ta kolejna?

Po pierwsze jest daleka od tego, aby być wielkim tomem pełnym teorii marketingowych, które znamy i które powielają się w kolejnych książkach czy artykułach. Prowadzi przez strategie marketingowe w podejściu bardziej kreatywnym i użytecznym. Daje wskazówki i podpowiedzi do wdrożenia tu i teraz. Poza tym nie mówi o strategiach jedynie w kontekście marketingowym czy biznesowym, a ogólnie jako o drodze dojścia do celów, które sobie wyznaczamy.

Kolejnym atutem tej pozycji jest to, że patrząc na strategie marketingowe czerpie przykłady z innych dziedzin. To uwielbiam w biznesie najbardziej – kiedy potrafimy przekładać rozwiązania wypracowane w jednych obszarach na zupełnie nowe tory. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że biologia czy fizyka nie mają wiele wspólnego ze strategiami marketingowymi, jednak autor książki pokazuje, że jest wprost przeciwnie.

Dla tych, dla których słowo pisane nie zawsze jest wystarczające, dodatkowym atutem są rysunki, które obrazują najważniejsze treści i pozwalają łatwiej zrozumieć lub zapamiętać poszczególne zagadnienia.

‘Atlas strategiczny…’ napisany przez Marka Staniszewskiego jest na rynku dostępny od kilku lat, ale jeśli nie mieliście jeszcze okazji do niego zajrzeć, zdecydowanie warto. W mojej ocenie jest to książka, która przede wszystkim inspiruje, pokazuje drogę i możliwości oraz zachęca do działania.

*Książka pochłonięta w formie ebooka dzięki https://biblio.ebookpoint.pl/, a tu znajdziecie bezpośredni odnośnik do książki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s