Jak komunikować system benefitów pracownikom?

Obraz Lukas Bieri z Pixabay

Pamiętam jak kilka lat temu w jednej z firm, z którymi pracowałam, po analizie wyników ankiet, zapytałam pracowników jednego z działów dlaczego tak nisko oceniają system benefitów. Odpowiedzieli, że w zasadzie nie ma z czego korzystać. Dostępne są jedynie jakieś pojedyncze możliwości sprzed kilku lat, które nie są do niczego potrzebne. Najdziwniejsze w tej sytuacji było to, że oceny tej grupy osób były znacznie niższe niż całej reszty firmy. Dlaczego?

Powodem był problem z komunikacją wewnętrzną, za którą odpowiedzialny był menedżer zespołu. Okazało się, że nie przekazywał on bieżących informacji pracownikom, a firma nie miała wypracowanych innych możliwości i zasad komunikacji dotyczącej benefitów.

Nie jest to przypadek odosobniony. Zarówno w obszarze benefitów, jak i w zasadzie każdego projektu HR zmagamy się z tym, aby pracownicy mieli informacje o tym, co jest realizowane i mogli z tego czerpać oraz brać w tym udział. O tym jak komunikować system benefitów, co może nam pomóc i na co warto zwrócić uwagę, przeczytacie w artykule, który przygotowałam dla Medicover

Jedna uwaga do wpisu “Jak komunikować system benefitów pracownikom?

  1. Pingback: Ruszasz z programem benefitów w firmie? Czy wiesz od czego zacząć? | HR z pasją

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s